Obchody Jubileuszu 60-lecia Koła Noteć Drawski Młyn

Aktualności | 2016-06-21 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

Rok 2016 jest dla naszego koła jubileuszowy. Istniejemy już 60 lat skupiając społeczność wędkarzy nie tylko na terenie Gminy Drawsko ale i wiele dalszej okolicy.

Tak okrągły jubileusz należało odpowiednio uczcić, co też stało się w sobotę 11 czerwca. Tego dnia obchody jubileuszu połączyliśmy z tradycyjnie, co roku, organizowanym przez nas Wędkarskim Dniem Dziecka. Ten uroczysty dzień rozpoczął się zawodami dla dzieci, a następnie oficjalnymi obchodami jubileuszu.

Jak na wędkarzy przystało cała impreza odbyła się "nad wodą" nad Notecią i miała charakter plenerowy. Na obchody zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych w osobie Wójta Gminy Drawsko Marka Tchórzki, władz Okręgu Nadnoteckiego w osobie Prezesa Zarządu Czesława Pachowicza i członka Zarządu ON PZW i jednocześnie opiekuna strefy Edwarda Ziopaji. Zaproszenia otrzymali też nasi wieloletni przyjaciele koła, którzy swoją życzliwością i zrozumieniem wędkarskiej pasji wspierają nasze działania. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Prezes Zarządu Odlewni Żeliwa Drawski S.A. Ryszard Kielczyk, Sołtys Wsi Drawski Młyn Piotr Krystek, właściciele firmy Narzędziownia FIL-KAM Agnieszka i Hubert Banasiak, właściciel firmy GEO-MARK Marek Kawczyński.

Obecność tak zacnych gości pozwoliło aby ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów dla zwycięzców zawodów dla dzieci miało też wyjątkowy i uroczysty charakter. Puchary za zajęte miejsca 1-3 w obu kategoriach wiekowych wręczali kolejno zaproszeni goście.

Po uhonorowaniu dzieci i wręczeniu nagród dla wszystkich uczestników zawodów, przeszliśmy do oficjalnych obchodów 60-lecia koła. Głos zajęli zaproszeni goście wręczając na ręce Prezesa Koła okolicznościowe statuetki i jubileuszowe życzenia.

Uroczystość była też okazją do wręczenia podziękowań dla naszych wieloletnich sponsorów i przyjaciół:

"Za wieloletnie wsparcie, pomoc i ofiarność okazywaną dla naszego Koła. Wspaniałą współpracę i zrozumienie dla podejmowanych przez nas inicjatyw."

Podziękowania tej treści otrzymało 12 osób i podmiotów.

Z rąk Prezesa Czesława Pachowicza wyróżnieni członkowie naszego koła otrzymali również medale "Za zasługi dla Okręgu Nadnoteckiego", a władze koła uhonorowały dodatkowo kolejnych członków koła dyplomami uznania "za wkład w upowszechnianie wędkarstwa i aktywny udział w życiu Koła".

Nie zapomniano też o nieżyjących już niestety byłych prezesach koła - Władysławie Kwiatku i Janie Sikorze. Ich żony otrzymały zaproszenia na uroczystość i w podziękowaniu wręczono im kwiaty.

Na zakończenie części oficjalnej był też jubileuszowy tort-niespodzianka ze świeczkami, które zdmuchnął Prezes Koła. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej biesiady, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Poniżej na FB galeria zdjęć z imprezy: