II Ogólnopolskie Zawody Spinningowe pod patronatem sklepu e-rybka.pl

Aktualności | 2015-04-12 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

Ekipa z naszego koła w 4-osobowym składzie (Waldek, Jacek, Krzysztof i Krzysztof) uczestniczyła w II Ogólnopolskich Zawodach Spinningowych pod patronatem sklep e-rybka.pl
Zawody odbyły się w minioną niedzielę 12 kwietnia na rzece Warcie w Obrzycku, a organizatorem zawodów był Klub Spin-Ice z Szamotuł. Zawody odbywały się na "żywej rybie", a w klasyfikacji liczyły się tylko klenie, jazie i okonie. Pozostałe drapieżniki, które zazwyczaj interesują spinningistów posiadają jeszcze okresy ochronne i nie wolno ich łowić.
Wyniki zawodów nie były niestety delikatnie mówiąc imponujące. Okazało się, że ryby w największej rzece naszego regionu jeszcze nie obudziły się z zimowego snu. A być może słabe wyniki wytłumaczyć można zmieniającą się pogodą - po ciepłej i bardzo przyjemnej sobotniej aurze, niedziela przywitała nas niższą temperaturą i dość silnymi podmuchami zimnego wiatru.
Zawody wygrał zawodnik, który złowił jednego, nieco ponad 30cm jazia; drugie miejsce zajął nieduży trochę ponad wymiar ochronny kleń, a kolejne miejsca to pojedyncze okonie również niezbyt imponujących rozmiarów. Mimo to, a może właśnie dlatego, wypada pogratulować wszystkim, nielicznym zawodnikom, którzy zaliczyli punktowane ryby.
Nasza czwórka niestety tym razem - 4 x ZERO. Wyjazd uznajemy jednak za udany.
Gratulacje dla organizatorów za sprawną organizację tak imponującej imprezy i podziękowania za gościnność i bardzo miłą atmosferę.

"Fishing Team PZW Noteć" Drawski Młyn

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOK'u