Udana akcja sprzątania brzegów jeziora Piast w Kwiejcach

Aktualności | 2015-04-12 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

W minioną sobotę sprzątaliśmy brzegi jeziora Piast w Kwiejcach. W akcji zorganizowanej wspólnie przez Koło Wędkarskie Noteć z Drawskiego Młyna i Sołtys Kwiejc Panią Anię Zaćmińską wzięło udział 14 osób. Mimo tak licznej grupy uczestników było co robić. Przeprowadzona dzień wcześniej przy okazji patrolu straży rybackiej wizja lokalna wskazała, że śmieci będzie bardzo dużo.
Efekty sobotniej akcji przerosły jednak znacznie nasze oczekiwania. Obchodząc dokładnie jezioro zebraliśmy niewyobrażalną ilość śmieci. Prosta analiza zebranych odpadów wskazała, że "śmieciarzami" są nie tylko wędkarze, ale też w znacznym stopniu osoby wypoczywające na jeziorem i niestety też sami mieszkańcy.
Liczymy na to, że wysiłek uczestników akcji nie zostanie zniweczony i osoby korzystające z jeziora w najbliższej przyszłości spowodują, że otoczenie jeziora pozostanie czyste i nie wróci nigdy do stanu poprzedniego.
Po udanej akcji wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na wspólnej, zasłużonej kiełbasce.
Wszystkim uczestnikom akcji w imieniu Zarządu Koła i Pani Sołtys serdecznie dziękujemy.

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOK'u