Relacja z zebrania sprawozdawczego Koła Noteć Drawski Młyn

Aktualności | 2015-03-09 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

15 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Koła Noteć Drawski Młyn. Zebranie rozpoczęto w drugim terminie ze względu na niewystarczającą frekwencję. Odbyło się w Drawskim Młynie w świetlicy wiejskiej. W zebraniu udział wzięło 27 członków koła.
  Zebranie poprowadził Prezes Koła Jacek  Sikora witając przybyłych członków i przedstawiciela ZO – Edwarda Ziopaję.
  Odczytano protokół z poprzedniego zebrania sprawozdawczego , który  został przyjęty bez uwag jednogłośnie. Dokonano też wyboru komisji uchwał i wniosków w składzie Krzysztof Dymek, Bartłomiej Radgowski i Waldemar Stachowiak.
  Prezes Koła Jacek Sikora odczytał sprawozdanie z działalności koła za 2014 rok. W związku z nieobecnością Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał Krzysztof Stróżyński. Tadeusz Stróżyński odczytał sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego. Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte bez uwag jednogłośnie.
  Przystąpiono do losowanie wśród wszystkich członków koła nagród rzeczowych – 3 kołowrotków Ryobi. Nagrody wylosowali Wojciech Kościelski, Roman Krystek i Eryk Barłóg.
  W związku z rezygnacją z pracy w zarządzie Piotra Piątka i Mirosława Sikory przeprowadzono wybory uzupełniające do zarządu koła. Na kandydatów do zarządu koła zaproponowano Sebastiana Zdanowskiego i Piotra Dugasa, których kandydatury zostały przyjęte większością głosów.
  W związku ze śmiercią członka komisji rewizyjnej S.Bielawskiego przystąpiono do wyboru uzupełniającego. Nowym członkiem komisji został Bartłomiej Radgowski.

W trakcie dyskusji poruszono m.in. ciągle nie rozwiązany problem łowienie na kanałach przy śluzach na Noteci. Mimo nieustających działań nie zmieniła się jak dotąd sytuacja z interpretacją przepisów dotyczących śluz na Noteci. Podjęto m.in. rozmowy z Wojewodą Wielkopolskim, zwrócono się też o pomoc do ZG PZW.
  Poruszono problem porozumień i braku możliwości łowienia w sąsiednich okręgach. Pojawiły się głosy, że być może korzystniejsze dla wędkarzy byłoby połączenie się okręgów i stworzenie jednego okręgu wielkopolskiego.
  Wielu wędkarzy ubolewa też nad brakiem możliwości wniesienia opłaty krajowej. Wędkarze chcą aby była to opłata dodatkowa możliwa do wykupienia na zasadzie dobrowolności.
  Przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Rzeki Drawy i Bukówki przygotowany został wniosek  w sprawie wprowadzenia zakazu zabierania pstrąga potokowego i lipienia, oraz przedłużenia odcinka górskiego rzeki Bukówki. Pod wnioskiem zebrane zostały podpisy i przekazany został E.Ziopaji.
  Wędkarze zainteresowani są również dokładną informacją na jakich odcinkach zarybiana jest Noteć; niestety okręg traktuje Noteć jako jeden obwód rybacki i takich informacji nie podaje w swoim opracowaniu. Zawnioskowano aby w przyszłości ZO dokładnie przedstawiał na jakich odcinkach obwodu rybackiego Noteci były zarybienia.
  Nadal kontrowersje budzą rejestry połowów; wędkarze uważają że dokonywane wpisy nie są wiarygodne i chcą aby zlikwidować rejestry połowów. W innych okręgach one nie obowiązują więc jest możliwość prawna aby ich nie stosować.
  Zwrócono też uwagę na problemy z brakiem informacji o bieżącej działalności zarządu okręgu.  Wiele kół  tak jak nasze nie ma bezpośredniego przedstawiciela w okręgu i przez to nie posiada aktualnych informacji z prac zarządu okręgu. Zawnioskowano aby protokoły z posiedzeń ZO były przesyłane do kół lub dostępne na stronie internetowej okręgu.
  Skarbnik K.Dymek poinformował o terminach sprzedaży znaczków i wysokości składek na rok 2015, a prezes Jacek Sikora przedstawił plan pracy koła.
  Na koniec przegłosowano zebrane w trakcie dyskusji wnioski i przewodniczący dziękując wszystkim za przybycie zakończył zebranie.