Puchar Prezesa OŻ Drawski S.A. - relacja

Aktualności | 2014-09-21 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

21 września nad jeziorem Moczydło w Marylinie zorganizowaliśmy dla członków koła  zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Odlewni Żeliwa Drawski SA. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach spinningowej i spławikowej. Pierwsze odbyły się zawody spinningowe, w których od 6.00 rano udział wzięło 10 zawodników. Niestety całkowita zmiana pogody wpłynęła prawdopodobnie na słabe wyniki. Po cieplej i słonecznej sobocie niedzielny poranek przywitał nas dość intensywnymi, przelotnymi opadami deszczu. Tylko dwóch zawodników złowiło ryby: Krzysztof Dymek zwyciężył łowiąc 3 okonie, a 2 miejsce zajął Rafał Helwich z 1 okoniem.
Zawody spławikowe rozpoczęły się w deszczu o 10.45. Do rywalizacji stanęło również 10 zawodników. Po pewnym czasie deszcz ustał i nawet się lekko rozpogodziło. Niestety również w tej konkurencji ryby nie były zbyt skłonne do współpracy. Łowiono przede wszystkim pojedyncze drobne płotki i wzdręgi. Ryby były bardzo chimeryczne i brały wyłącznie w pobliży roślinności. Szczęście mieli ci zawodnicy, którzy wylosowali stanowiska w sąsiedztwie rdestnic.  Tak jak Henryk Wilgucki, który wygrał zawody, osiągając wynik 999pkt. Drugie miejsce zdobył Jerzy Kokot z wynikiem 737pkt, a trzecie Rafał Helwich z wynikiem 523pkt. Kolejne miejsca zajęli:
4. Mirosław Sikora 487pkt
5. Jacek Sikora 284pkt
6. Sebastian Zdanowski 232pkt
7. Stróżyński Tadeusz 121pkt
Zawody mimo niezbyt sprzyjającej pogody i niedużej frekwencji odbyły się jak zwykle w bardzo przyjacielskiej i miłej atmosferze. Dziękujemy też prezesowi Odlewni Drawski S.A.  Panu Ryszardowi Kielczykowi za ufundowanie pucharów i cieszymy się, że impreza ta na stałe wpisała się do naszego kalendarza.