Zarząd ON nie chce wprowadzenia ochrony dorosłych, dużych osobników ryb na swoich wodach

Aktualności | 2014-08-28 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

Otrzymaliśmy z Zarządu ON odpowiedź na nasze wnioski z tegorocznego walnego zebrania członków koła. Jeden z wniosków dotyczył wprowadzenia na wodach okręgu górnych wymiarów ochronnych niektórych gatunków ryb. Niestety nasz wniosek nie spotkał się ze zrozumieniem przez ZO. Zarząd uważa też dodatkowo, że wprowadzenie takich przepisów obniżyłoby atrakcyjność wędkarską łowisk.
Cóż pozostaje nam jedynie zaapelować do wędkarzy o wprowadzenie sobie "prywatnych" widełek z wymiarami ryb i stosowanie się do nich. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość łowienia dużych okazów ryb w przyszłości.
A kto osobiście z kolegów wędkarzy jeszcze tego nie doświadczył musi uwierzyć, że odpływająca po udanym holu i uwolnieniu ryba, to jeden z najprzyjemniejszych widoków jakiego można doświadczyć podczas wędkowania.
Obejrzyjcie film: Boleń Adka