Spinningowe Mistrzostwa Koła 2014 - relacja

Aktualności | 2014-08-03 | Publikujący: Koło NOTEĆ Drawski Młyn

3 sierpnia na przystani Yndzel w Drawsku odbyły się zawody spinningowe o Mistrzostwo Koła. W zawodach udział wzięło 12 członków koła. Zawody rozpoczęły się o 5.30 i trwały 4 godziny do 9.30. Zawodnicy mogli łowić na odcinku Noteci od śluzy w Krzyżu do śluzy w Drawskim Młynie. Pogoda typowo wakacyjna, już od rana słońce grzało na bezchmurnym niebie, temperatura w granicach 30st. C i tylko delikatne podmuchy wiatru. Nie wróżyło to dużej aktywności drapieżników i jedynie bolenie od czasu do czasu zdradzały swoją obecność atakując widowiskowo stada uklei. Oprócz tego rano udało się zaobserwować bobra pływającego sobie po Noteci.
Po czterech godzinach łowienia zawodnicy do wagi przynieśli jedynie okonie, a dokładnie pięciu zawodników. Złowiono również kilka niewymiarowych okoni i szczupaki, którym również do regulaminowych 50cm trochę brakowało.
Pięciu zawodników przyniosło do wagi po 1 okoniu, spośród których największą okazała się ryba Henia Wilguckiego z Pęckowa (177g) i tym samym zdobył on tytuł Spinningowego Mistrza Koła 2014. Pamiętamy też, że Noteć w Drawsku jest dla kolegi Henia bardzo szczęśliwa, bo zawody te nie były pierwszymi jakie wygrał na tym łowisku. Drugie miejsce zajął Zbyszek Przybylski z Wielenia, którego okoń ważył 95g, a okoń trzeciego w klasyfikacji Krzysia Dymka z Drawskiego Młyna był zaledwie o 5g lżejszy. Czwarte miejsce zajął Mirek Sikora z Pęckowa z okoniem 76g, a piąte Jacek Sikora z Drawskiego Młyna (okoń 72g). Na zakończenie spotkaliśmy się przy ognisku gdzie zjedliśmy kiełbaskę i Prezes J.Sikora wręczył trzem pierwszym zawodnikom puchary.